Dr. Yaniv ErlichChief Science Officer
background
Previous page Next page
Beginning of quote:MyHeritage'ın genetik ve etnik köken verileri beşeri genom panoraması üzerinde eşsiz bir mihenk oluşturur End of quote.
Dr. Yaniv Erlich Doğa ve Bilim alanlarında yayınlarıyla DNA alanında dünyaca tanınan bir bilim adamıdır. MyHeritage'de Yaniv DNA'yla ilgili MyHeritage DNA'nın temelini oluşturan bilimsel araştırmaları yönetir. MyHeritage ilk işbirliği 2012'de Geni'deki çığır açan bilimsel araştırma sırasında Dünya Aile Ağacı'nı biçimlendirirken oluştu. Firmanın bilimsel araştırmalara bağlılığından etkilenen Yaniv 2016'da MyHeritage DNA'nın hazırlıklarında değerli katkılar ile MyHeritage'a danışmanlık yaptı. 2017 Şubat'ında da Baş Bilim Memuru olarak firmaya katıldı.

MyHeritage girmeden önce Columbia Üniversitesi'ndeki Bilgisayar Bilimi ve Hesaplamalı Biyoloji'nin Yardımcı Doçenti ve New York Genome Merkezinin kilit bir üyesi olarak DNA.land'ı kurdu. Daha önce MIT'in Whitehead Enstitüsünde baş araştırmacıydı.

Nature.com tarafından Genome Hacker lakabıyla anılan Yaniv ilk büyük ölçekli kitle kaynaklı etnik köken çözümlemesi yapan ilk kişidir. Beşeri etnik köken konusunun aile tarihlerini oluşturmakta güçlü bir araç olduğunu bilir. Yaniv doktorasını Cold Spring Harbor Laboratory'de 2010'da Watson School of Biological Sciences'da yaptı. Önde gelen bir bilim adamı olarak sayısız ödül kazandı. Bunlar arasında Burroughs Wellcome Career Award (2013), Harold M. Weintraub Award (2010), DRAPA's Young Faculty Award (2017) ve IEEE/ACM-CS HPC Award (2008) vardır. Aynı zamanda 2010'da bir Tomorrow's PIs team of Genome Technology olarak da ünlendi.

Laboratuvarda olmadığı nadir zamanlarında iki çocuğuyla zaman geçirmey, ve onları yönlendirmeyi sever.