Gilad JaphetKurucu ve CEO
background
Previous page Next page
Beginning of quote:I’m building MyHeritage as a company that not only does well, but also does good in the world. End of quote.
MyHeritage bir bakıma kıdemli ve deneyimli soyağacı uzmanı Gilad Japhet'in manevi çocuğudur. Girişimci bakış açısı ve aile tarihi konusundaki tutkusu MyHeritage'ı bir arka oda doğumundan dünya çevresinde onlarca milyon kullanıcısı olan dünya önderi bir web şirketi haline getirmiştir.
MyHeritage'ı kurmadan önce Gilad, BackWeb Technologies ve BRM Technologies'de çalışmış ve oralarda, sırasıyla, Ürün Yönetimi Müdürü ve virüs karşıtı araştırma biriminde yaptıklarıyla iz bırakmış ve sözü edilen firmaların başarılarında rol oynamıştır.

Geçtiğimiz on yılda Gilad, bir dizi ödüllü ürünle aile tarihini herkes için kolay ve erişilebilir yapmak yönündeki hedefimizin ardındaki itici güç olmuştur. MyHeritage'ın belirgin bazı devralmalarını yönetmiş ve sektör firmalarıyla ortaklıkları biçimlendirmiştir.

Gilad aynı zamanda MyHeritage'da oluşturduğu teknoloji ve ağdan yararlanarak vaktini çeşitli karşılıksız girişimlerde de kullanmaktadır. Başardıkları yüzlerce çalınmış değerin ya da yağmalanmış sanat ürününü mirasçılarının izini sürmekten ve onları ailelerinin mallarını geri ele geçirmeleri olanağı sağlamaktan kişisel olarak soyağacı sırlarını çözüp aileleri birleştirmeye kadar gider. Ona "soyağacı dünyasında "Şerlok Holms" lakabının takılmasını kazandıran da bu etkinlikleridir.

Üç çocuğun gururlu babası olarak Gilad'ın macera duygusu onu aşınmış mecraların izleyicisi yapmıştır. Ne yaparsanız yapın onunla satranç oynamaya kalkışmayın.