Winter DNA Sale
Yalnız$59‎
$99‎
22 Ocak sona erecek
Yalnız$59‎
$99‎
22 Ocak sona erecek
22 Ocak sona erecek
22 Ocak sona erecek
Yalnız$59‎
$99‎
Kendinizi şaşırtın
Kolay DNA testimizle genetik kökeninizi aydınlatın ve yeni akrabalar bulun.
Yalnız$59‎
$99‎
En yüksek teknik standartlar piyasadaki en düşük fiyatlarla.
DNA'nız benzersiz şecerenizi ortaya koyar — içinden çıktığınız genetik ve coğrafi kökenleriniz.
Paylaşılan DNA'lar aracılığıyla daha önce bilmediğiniz yeni akrabalar bulun.

Geçmiş 15 yıl boyunca MyHeritage milyonlarca kişinin aile üyelerini bulmalarını ve etnik kökenlerini keşfetmelerini sağladı.

Aileniz dünyanın neresinden?

Ecdatlarınızın evim dediği yerler sizin DNA'nızda gizlidir. Etnik gruplar tarihi olarak aynı coğrafi bölgeden gelir ve bir yerel kaynaktan çıkar. DNA'nızı, hangi bölümlerinin bizim izlediğimiz, herhangi bir DNA testi servisi sunanlar içinde en yüksek sayı olan, 42 etnik kökenden geldiğini belirlemek üzere çözümleriz.Daha fazla bilgi

Kimi keşfedeceksiniz?

DNA'ları sizinkiyle eşleşen kişileri, akrabalarınızı, ararız. DNA Eşleme teknolojimiz, DNA'nızın yüzde ne kadarını eşleştiklerinizle paylaştığınızı, yakınlığınızın derecesini, gösteriri. Yeni bulduğunuz akrabalarınızla ilişki kurup aileniz hakkında daha fazla şey öğrenirsiniz ve paylaşılan ecdatlar keşfedersiniz.Daha fazla bilgi

SSS

 • DNA test sonuçları olmadan bilmediğim neyi onlar olduğunda öğrenirim?
  MyHeritage DNA ile, paylaşılan atadan miras aldığınız DNA parçalarını paylaşan ve daha önceden haberdar olmadığınız akrabalarınızı keşfedebilirsiniz. Atalarınızın etnik ve coğrafi kökenlerini ortaya çıkaracaksınız, sürprizlere hazır olun.
 • Ailemin diğer üyelerinin test edilmesinin ne yararı var?
  Başka aile üyelerinizin test yaptırması da önerilir. Aile üyelerinizin her biri benzersiz DNA parçalarına sahiptir ve hepsi birlikte aile geçmişinizi ortaya çıkarabilir. Ebeveynlerinizden birini veya her ikisini de test etmek, kendi DNA Eşleşmeleriniz hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlar. Örneğin, tam eşleşmenin baba tarafına mı yoksa anne tarafına mı ait olduğunu bulabilirsiniz. Daha fazla akraba keşfetmek ve kendi eşleşmelerinizle ilgili daha fazla bilgi edinmek için ebeveyn, kardeş, kuzen ve diğer akrabaları da test etmek oldukça faydalı olur. Genetik mirasın doğası nedeniyle kardeşlerinizin etnik köken sonuçları sizinkilerden farklı olabilir. Sonuçlarınızı karşılaştırmak atalarınız konusunda daha fazla bilgi edinmenize yardım edebilir.
 • Daha önce bu testi yaptırdıysam MYHeritage testinin sonuçları yeni bir bilgi içerebilir mi?
  MyHeritage DNA testi bizde test yaptırmış olan kullanıcılarla ya da başkalarına DNA testi yaptırmış oldukları halde sonuçlarını bize yüklemiş olanlarla eşsiz eşleşmeler edinmenizi sağlar. MyHeritage'ın 40'dan çok dilde ve yaygın uluslararası erişimi sayesinde başka ülkelerdeki akrabalarınızla eşleşme konusunda daha yüksek bir şansa sahipsiniz. Ayrıca sektördeki olanaklı etnik köken hazinelerinin en büyüğü olan MyHeritage'ın kapsamlı bir genetik çözümlemesine sahip olacaksınız.
 • MyHeritage DNA'mı armağan olarak alabilir miyim?
  Evet! Siparişinizi çevrimiçi verirken paketin ya doğrudan kendi adresinize gönderilmesini isteyebilirsiniz ya da alıcının adresini bildirirseniz DNA paketini biz doğrudan onlara göndeririz. Onlar için satın aldığınız DNA paketi onlara ulaşınca, daha önceden yoksa, kendilerinden bir MyHeritage hesabı açmalarını ücretsiz olarak isteriz ve yeni paketi etkinleştirmeleri gerekir.
  Paketi etkinleştirdikleri anda gerekli elektronik postaları ve elbet tamamlanınca sonuçları onlara göndeririz.
 • Ne tür bir örnek sağlamam gerekiyor?
  MyHeritage DNA test paketinin kullanılması kolaydır ve kan ya da tükürük alınmasını gerektirmez. Örneği edinmek için ağzınızın içinde yanaklarınızı bir kulak çubuğuyla 45 saniye kadar sıvamak ve yedek amaçlı olarak bunu ikinci bir kulak çubuğuyla yinelemek yeterlidir. Çubuklar daha sonra kapsüllere yerleştirilip çözümlenmek üzere DNA laboratuvarımıza postalanır. Sonuçlar sadece sizin görebileceğiniz bir güvenlikte MyHeritage web sitesinde bildirilecektir.
 • Sonuçları almam ne kadar sürer?
  Setiniz laboratuvarımıza ulaştıktan sonra yaklaşık 3-4 hafta içinde sonuçlar hazır olur ve sizi e-postayla bilgilendiririz. Ardından, sonuçlar MyHeritage üzerinden erişilebilir durumda olur.
 • DNA örneğimi nasıl analiz edecek ve işleyeceksiniz?
  MyHeritage DNA testi, mikrodizi temelli otozomal DNA testini kullanır. Bu test, hem ana hem babaya ait tüm atalarınızdan DNA eşleşmelerinizi ve etnik analizinizi hesaplamamıza yardımcı olan ham verileri sağlar.
 • DNA ve aile ağacı arasında ne ilişki var?
  DNA ve aile ağaçları birbirini tamamlar. DNA, belgeli aile ağacı bağlantılarını kanıtlamak veya çürütmek için kullanılabilir. Örneğin, Smart Match™ eşleşme olduğunuz ve sizinle aynı soyadı paylaşan biri veya bir aile ağacı sahibi varsa, ikiniz de MyHeritage DNA testi yaparak gerçekten akraba olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz. Diğer taraftan, aile ağaçları DNA eşleşmelerine olan akrabalık yolunu anlamak için çok değerlidir. DNA sonuçlarından en üst düzeyde yararlanmak ve arkasındaki geçmişi ortaya çıkarmak için DNA testi yapanların bir aile ağacı oluşturmasını öneririz. MyHeritage, aile ağacı oluşturmak için mükemmel araçlar ve 8,4 milyar tarihi kayıt sağlayarak ağacınızı geliştirmeyi eğlenceli ve kolay hale getirir.