$99‎
Yalnız$69‎
Kendinizi şaşırtın
Kolay DNA testimizle genetik kökeninizi aydınlatın ve yeni akrabalar bulun.
$99‎
Yalnız$69‎
ÖZEL FIRSAT
30% tasarruf
20 Ağustos sona erecek
En yüksek teknik standartlar piyasadaki en düşük fiyatlarla.
DNA'nız benzersiz şecerenizi ortaya koyar — içinden çıktığınız genetik ve coğrafi kökenleriniz.
Paylaşılan DNA'lar aracılığıyla daha önce bilmediğiniz yeni akrabalar bulun.
Yaşamınızı değiştirecek keşifler yalnız bir iki adım ötenizde
DNA'nızda, yalnız size ait genetik oluşumunuz, atalarınızın tarihi ve bulunmayı bekleyen yakın ve uzak akrabalarınızın ağı gizlidir. Ağzınızdan bir kulak çubuğunun ucuna hızlıca alacağınız tükürük örneği üzerinde yapılacak test kökeninizi ve akrabalarınızı öğrenmenizi sağlar.
1. DNA test paketinizi İnternet'ten sipariş verin
2. Örneğinizi geri gönderin
3. DNA'nız laboratuvarımızda analiz edilecektir DNA laboratuvarı videosunu izleyin
4. Sonuçlarınızı 3-4 hafta içinde görün
Kökenlerinizi ortaya çıkarın
Atalarınızın memleket olarak gördüğü yerleri keşfedin.
DNA'nızın hangi parçalarının dünyanın neresinden geldiğinin dökümüne sahip olacaksınız. Ummadığınız yerlerde kökler keşfedebilirsiniz.
Yeni bulunan aileyle irtibata geçin
DNA'ları sizinkiyle eşleşen kimseleri, akrabalarınızı, arıyoruz. Yeni bulunan akrabalarınızla kendi aileniz ve paylaşılan atalarınız konusunda da daha fazla bilgi edinmek için irtibata geçebilirsiniz.

Zaten bir DNA testi yaptırmış mıydınız? Mevcut DNA sonuçlarını yükleyin.

MyHeritage dünyanın en büyük uluslararası aile ağaçları ağına sahiptir. DNA testinizin sonuçlarını, aile ağacınızı oluşturmak ve akrabalık bağlarınızı araştırmak için kullanın.
Gizliliğiniz koruma altındadır
Özel bilgileriniz çok önemlidir.
Birçok önlem ve şifreleme aracılığıyla size ilişkin özel bilgilerin ve hesabınızın ayrıntılarının güvende ve korunmakta olmasını sağlamak üzere çeşitli önlemler aldık. Bütün testler ABD'deki CLIA onaylı ve CAP kredili dünya önderi laboratuvarımızda gerçekleştirilmektedir.
MyHeritage DNA açıklaması
DNA örneğimi nasıl hazırlayabilirim?
DNA örneğinizi hazırlamak basit bir kulak çubuğu gerektirir ve iki dakika ya da daha kısa zamanda gerçekleştirilebilir. Örnek alınmasıyla ilgili ayrıntılı bilgileri DNA test paketinizde bulacaksınız. Ayrıca işlemi gösteren videoyu da izleyebilirsiniz.
Ne tür bir örnek sağlamam gerekiyor?
MyHeritage DNA test paketinin kullanılması kolaydır ve kan ya da tükürük alınmasını gerektirmez. Örneği edinmek için ağzınızın içinde yanaklarınızı bir kulak çubuğuyla 45 saniye kadar sıvamak ve yedek amaçlı olarak bunu ikinci bir kulak çubuğuyla yinelemek yeterlidir. Çubuklar daha sonra kapsüllere yerleştirilip çözümlenmek üzere DNA laboratuvarımıza postalanır. Sonuçlar sadece sizin görebileceğiniz bir güvenlikte MyHeritage web sitesinde bildirilecektir.
DNA test sonuçları olmadan bilmediğim neyi onlar olduğunda öğrenirim?
MyHeritage DNA ile, paylaşılan atadan miras aldığınız DNA parçalarını paylaşan ve daha önceden haberdar olmadığınız akrabalarınızı keşfedebilirsiniz. Atalarınızın etnik ve coğrafi kökenlerini ortaya çıkaracaksınız, sürprizlere hazır olun.
Ailemin diğer üyelerinin test edilmesinin ne yararı var?
Başka aile üyelerinizin test yaptırması da önerilir. Aile üyelerinizin her biri benzersiz DNA parçalarına sahiptir ve hepsi birlikte aile geçmişinizi ortaya çıkarabilir. Ebeveynlerinizden birini veya her ikisini de test etmek, kendi DNA Eşleşmeleriniz hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlar. Örneğin, tam eşleşmenin baba tarafına mı yoksa anne tarafına mı ait olduğunu bulabilirsiniz. Daha fazla akraba keşfetmek ve kendi eşleşmelerinizle ilgili daha fazla bilgi edinmek için ebeveyn, kardeş, kuzen ve diğer akrabaları da test etmek oldukça faydalı olur. Genetik mirasın doğası nedeniyle kardeşlerinizin etnik köken sonuçları sizinkilerden farklı olabilir. Sonuçlarınızı karşılaştırmak atalarınız konusunda daha fazla bilgi edinmenize yardım edebilir.
Daha önce bu testi yaptırdıysam MYHeritage testinin sonuçları yeni bir bilgi içerebilir mi?
MyHeritage DNA testi bizde test yaptırmış olan kullanıcılarla ya da başkalarına DNA testi yaptırmış oldukları halde sonuçlarını bize yüklemiş olanlarla eşsiz eşleşmeler edinmenizi sağlar. MyHeritage'ın 40'dan çok dilde ve yaygın uluslararası erişimi sayesinde başka ülkelerdeki akrabalarınızla eşleşme konusunda daha yüksek bir şansa sahipsiniz. Ayrıca sektördeki olanaklı etnik köken hazinelerinin en büyüğü olan MyHeritage'ın kapsamlı bir genetik çözümlemesine sahip olacaksınız.
Sonuçları almam ne kadar sürer?
Setiniz laboratuvarımıza ulaştıktan sonra yaklaşık 3-4 hafta içinde sonuçlar hazır olur ve sizi e-postayla bilgilendiririz. Ardından, sonuçlar MyHeritage üzerinden erişilebilir durumda olur.
DNA ve aile ağacı arasında ne ilişki var?
DNA ve aile ağaçları birbirini tamamlar. DNA, belgeli aile ağacı bağlantılarını kanıtlamak veya çürütmek için kullanılabilir. Örneğin, Smart Match™ eşleşme olduğunuz ve sizinle aynı soyadı paylaşan biri veya bir aile ağacı sahibi varsa, ikiniz de MyHeritage DNA testi yaparak gerçekten akraba olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz. Diğer taraftan, aile ağaçları DNA eşleşmelerine olan akrabalık yolunu anlamak için çok değerlidir. DNA sonuçlarından en üst düzeyde yararlanmak ve arkasındaki geçmişi ortaya çıkarmak için DNA testi yapanların bir aile ağacı oluşturmasını öneririz. MyHeritage, aile ağacı oluşturmak için mükemmel araçlar ve 8 milyar tarihi kayıt sağlayarak ağacınızı geliştirmeyi eğlenceli ve kolay hale getirir.
DNA örneğimi nasıl analiz edecek ve işleyeceksiniz?
MyHeritage DNA testi, mikrodizi temelli otozomal DNA testini kullanır. Bu test, hem ana hem babaya ait tüm atalarınızdan DNA eşleşmelerinizi ve etnik analizinizi hesaplamamıza yardımcı olan ham verileri sağlar.