Geri

Aile tarihimi nasıl araştırabilirim?

MyHeritage.com’da isim aramakla ilgili sorularınız için Araştırma sayfasını FAQ ziyaret edin.

Eğer belli bir isim hakkında bilgi arıyorsanız, MyHeritage.com’un Araştırma özelliğini kullanmanızı tavsiye ederim.

Bu özellik sayesinde bir tek basit aramayla binlerce şecereyle ilgili websitesini ve veri tabanını bir kerede arayabilirsiniz. Her birinde teker teker arama yaptığınızı ve soyadınızı aradığınızı düşünün, günler hatta aylar sürebilir!

Araştırma özelliğiyle hem birden fazla şecere sitesini bir kerede tarayabilir hem de isminizi farklı yazılışlara göre arayabilirsiniz.

MyHeritage’ın araştırma özelliğini şuradan deneyebilirsiniz: http://www.myheritage.com/research

Araştırmalarınız için başka iyi bir kaynak ise MyHeritage.com Topluluğu. Bu toplulukta MyHeritage.com’daki milyonlarca aile sitesi arasında soyadınızı arayabilirsiniz. http://www.myheritage.com/genealogy

Toplulukta araştırma yapmanın en büyük avantajlarından biri araştırmanızla ilgili olduğunu düşündüğünüz kişilerle irtibata geçme şansınız olmasıdır. Sizinle aynı soyadına sahip biriyle birebir konuşabilmek gerçekten muhteşem bir şey, bu yolla bilmedikleri akrabalarıyla tanışan bir çok kişi oldu.

Soy ağacınızda kişi bulmanıza yardımcı olan başka muhteşem bir özellik ise Smart Matching. Smart Matching özelliği MyHeritage’da aile sitesi oluşturan ve soy ağacını yapan kişiler tarafından kullanılabilir. Smart Matching otomatik olarak ağacınızdaki bütün kişileri MyHeritage.com’daki soy ağaçlarında arar ve eşleşmeniz olup olmadığını söyler.

Çok eğlenceli, heyecanlı muhteşem bir özelliktir! Aile sitenizi oluşturun ve hemen deneyin. Ücretsiz soy ağacınızı oluşturmak için şu bağlantıyı takip edin: http://www.myheritage.com/family-pages

Kategoriler: Araştırma
De mevcut: