Geri

Family Tree Builder’da kişi kartında gözüken resmi nasıl değiştirebilirim?

Soy ağacınızı çevrimiçi oluşturduysanız burada olmanız gerekiyor. Çevrimiçi soy ağacımda gözüken bir kişisel fotoğrafı nasıl değiştirebilirim?

Kişisel fotoğrafı (Family Tree Builder’da Ağaç görünümünde, şecere kartında görülen küçük fotoğraf) şu adımları takip ederek değiştirebilirsiniz:

1. Fotoğarfı bulunan ve değiştirmek istediğiniz kişinin şecere kartı üzerine gidin. Kartın sağ alt köşesinde “Fotoğraflar” butonuna tıklayın.

2. Kişiyle ilintili bütün fotoğrafları gösteren yeni bir pencere açılacak. Bu kişiyle halihazırda ilintili bir fotoğrafı kullanmak istiyorsanız resmi seçin ve “Düzenle”ye tıklayın. Eğer henüz eklemediğiniz bir fotoğraf kullanmak istiyorsanız “Yeni”yi seçin ve kullanmak istediğiniz fotoğrafı ekleyin seçin ve “Düzenle”ye tıklayın.

 Fotoğrafı tam boy görüntülemek için tıklayın.

3. Daha sonra İlişkilendirilenler sekmesini bulun. Buradan kişinin kisişesl fotoğrafını belirleyebilirsiniz. Kişinin üzerine tıklayın bu işaretleme aracını aktive edecektir.

 Fotoğrafı tam boy görüntülemek için tıklayın

4. Kişisel fotoğraf = mavi kutu. Sadece ilişkilendirilen fotoğraf = kırmızı kutu. Kişisel fotoğraf butonuna tıklayın ve kişinin yüzünü işaretleyin.

5. Tamam ve işte bitti! Soy ağacına giderek fotoğrafı iyi yerleştirdiğinizi kontrol edin. Projenizi kaydedin!


Kategoriler: Family Tree Builder, Fotoğraflar
De mevcut: